dizi ve film

İzlemekten Sıkılmadığım En İyi Diziler Listem

Bu içeriği Pinterest blogumda yaptığım mutlaka izlenmesi gereken diziler panosundan buraya taşımaya karar verdim. Eğer Pinterest’ten takip etmek isterseniz: https://tr.pinterest.com/ragipdiler/mutlaka-izlenmesi-gereken-diziler/ adresinden de takip edebilirsiniz.

1.Shameless

Bu listedeki en sevdiğim dizi Shameless sanırım. Tam emin olmasam da bence en sevdiğim gibi ya :).

2.La Casa De Papel

Mutlaka izlenmesi gereken diziler listesinin bir diğer dizisi La Casa de Papel.

Netflix’ten izleyebileceğiniz süper bir dizi. Basit bir soygun dizisi değil, tamamen fikir ve düşüncelerle ilgili aslında. Bu yüzden çok sevdiğim bir dizi.

3.Lucifer

Fox’ta yayınlanmaya başlayıp büyük bir izleyici kitlesine ulaştıktan sonra bitirilme kararı almıştı. Ama sosyal medyada başlatılan “#savelucifer” kampanyasıyla Netflix’te 2 sezon daha devam etme kararı alındı.

Netflix’teki ilk sezon çıktı bile. Final sezonunun da 16 bölüm olacağı açıklandı. Maalesef gidiyor Lucifer Morningstar. Hem üzgünüm hem de 16 bölüm için seviniyorum…

4.The Flash

Seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok bu tarz dizilerin ama ben süper kahraman dizileri izlemekten keyif alıyorum.

Fantastik kurgudan daha çok, aslında iyiliği, başarma hissini ve birçok şekilde motive edici duyguları barındırdıklarını düşünüyorum. Bu yüzden izlenmesi gereken diziler listemde böyle süper kahraman dizileri görebilirsiniz.

5.Billions

Showtime’da yayınlanan en sevdiğim dizilerden biri kesinlikle Billions.

Son sezonlarda özellikle başrol Bobby Axelrod vs. Taylor Mason savaşında Axe’in iyice anti-hero olduğu görülüyor. Ama ben Axe’in yanında olanlardanım. Eğer izlemediyseniz mutlaka izlenmesi gereken diziler listenize eklemenizi tavsiye ederim.

6.Girl Boss

Netflix’te bir solukta izleyebileceğiniz harika bir mini dizi. Ayrıca bir gerçek hayat uyarlaması, Nasty Gal’in kuruluş hikayesini ve sevgili Girl Boss’un hikayesini anlatıyor.

Hem girişimcilikle ilgilenenler hem de ilham verici, motivasyon dizileri arayanlar için harika bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

7.How To Sell Drug Online Fast

Netflix’ten izleyebileceğiniz Almanca bir mini dizi. Ben böyle dizileri bir oturuşta bitiriyorum. Çünkü yarım saatlik bölümler hemen akıp gidiyor. Dizi ne anlatıyor derseniz, aslında dizinin adı aynı zamanda konusu da başka bir şeyler söyleyip spoiler vermekten korkuyorum. Girişimcilik ile ilgili komik, eğlenceli ve ilham verici bir dizi.

8.Black Mirror

Hala izlemediyseniz mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler listesinde ilk 5’e rahat girer. Bilmeyenler için dizi biraz farklı, her bölüm bir film gibi aslında. İstediğiniz herhangi bir sezondan herhangi bir bölümden başlayabilirsiniz. Kapakta kullandığım görsel en sevdiğim bölümlerden birine ait. Teknoloji, tasarım, sanat, bilim kurgu, futurizm gibi konularla ilgiliyseniz bu dizi tam size göre.

9.Çernobil

Çernobil faciası gününü ve o dönemi anlatan süper bir mini dizi. Tek sezondan oluşuyor, yani yine 1 günde bitirilecek dizilerden biri. Karakterlerin çoğu gerçek. O dönemi ve bu olayın ne kadar felaket olduğunu anlamanızı sağlayacak başarılı bir dizi.

10.Behzat Ç.

6 sene sonra BluTv’de yeniden başlayan Behzat Ç.’nin eski izleyicilerinden olduğum için benim mutlaka izlenmesi gereken diziler listemde olması gerekiyordu.

Hala birçok izlemeyen olduğu için eski bölümleri Netflix’te izlemelerini son sezonu da BluTv üzerinden izleyip bu hikayeyi mutlaka öğrenmelerini öneriyorum. İzleyin La!

11.Narcos

Açıkcası Pablo Escobar bölümünden sonra 2.sezonu birkaç bölüm izledim ama ilgimi çekmedi. Fakat ilk sezon hatrına bu listede mutlaka olması gerekiyordu. Belki siz ilk sezondan sonrasını daha çok sevebilir ya da siz de benim gibi sadece ilk sezonu izleyip diğer sezonları izlemeyebilirsiniz ama Pablo Escobar sezonunu mutlaka izlemelisiniz.

12.Breaking Bad

Breaking Bad efsanesini duymamış olamazsınız. Tek kelimeyle mükemmel ve kesinlikle izlenmesi gereken diziler arasındadır. Hala izlemediyseniz ve bir izleme listesi hazırlıyorsanız hemen ilk sıralara iliştirin.


Yabancı filmler arıyorsanız Webional’de hazırladığımız mutlaka izlenmesi gereken en iyi yabancı filmler listesini inceleyin.

ragıp diler

kurucusu olduğum webional.com'da dijital pazarlama ve seo uzmanlığı yapıyorum. ayrıca işletmelere dijital pazarlama danışmanlığı veriyorum. sosyal medya hesaplarımdan beni takip edebilir, bana iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı